Lütfen bekleyiniz

Servis Kullanım Anlaşması

(Lütfen Kullanım Sözleşmesini Dikkatlice Okuyunuz)SlmHosting Hizmet Sözleşmesi

Bu sayfada bulunan metin SlmHosting ile müşteriler arasındaki kullanım sözleşmesidir. Müşteri SlmHosting'den hizmet almakla aşağıdaki sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

1- Taraflar:

1.1:

Bu sözleşme, AKA Bilişim Hosting Hizmetleri (SlmHosting olarak anılacaktır) ile Site üyelik sayfasında belirtilen kişi/kurum(Müşteri olarak anılacaktır) arasında SlmHosting'a ait olan; http://www.slmhosting.net internet adresinde faaliyet gösteren, internet sitesinin(Site olarak anılacaktır) ve alınan hizmetlerin kullanımı aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.

1.2:

Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

2- Konusu:

2.1:

İş bu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde, siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında SlmHosting'a ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.

2.2:

Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği kabul edilmektedir.

3- Sorumluluklar:

3.1:

SlmHosting, müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile SlmHosting, ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir.

3.2:

Ödeme şekli, KDV farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler SlmHosting tarafından bildirilecektir.

3.3:

Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra SlmHosting, müşteri siparişi detayında bulunan hizmete ilişkin Kontrol Paneli vb şifrelerini, kullanım süresini müşteriye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu, müşteriye iletildiği andan itibaren müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır.

3.4:

SUNUCU BARINDIRMA, SUNUCU KİRALAMA, CLOUD SUNUCU, VPS/VDS HİZMETLERİNDE; SlmHosting 7/24 elektrik ve iklimlendirme ile internet bağlantı hizmetlerini vermeyi taahhüt eder. Bununla birlikte datacenter ın altyapısında oluşabilecek bir sorundan dolayı yaşanabilecek elektrik kesintileri ve Telekom’dan kaynaklanabilecek internet kesintilerinden SlmHosting sorumlu tutulamaz. Sunucularda kullanılan işletim sistemleri vb; eğer SlmHosting’den lisans hizmeti alınmamış ise, sorumlulukları müşteriye aittir. Sunucu barındırma hizmetlerinde sunucularda oluşabilecek donanımsal ve yazılımsal sorunlar tamamen müşteriye aittir.

3.5:

Müşteri aldığı hizmet dâhilinde SlmHosting tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, hosting hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.

3.

6.:

Müşteri hizmet dâhilinde sahip olduğu sunucu, hosting vb. kullanarak erişim hakkı bulunmayan web sitesi, sunucu, dosya veya programlara vb. erişmemeyi, bu tarz bir girişimden oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.

3.7:

Müşteri alan adı, hosting veya aldığı diğer tüm hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.

3.8:

Müşteri hizmeti dâhilinde barındırdığı tüm dosya, doküman ve programlardan, web sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan SlmHosting'e herhangi bir kusur iletilemez. SlmHosting web sayfalarını gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. SlmHosting, kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya SlmHosting'ın kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir. SlmHosting hukuka veya ahlaki değerlere aykırı olan filleri ve eylemleri öğrendiğinden itibaren müşteriye haber vermeden silme veya hizmeti iptal etme hakkına sahiptir. Bu doğrultuda SlmHosting hukuka veya ahlaki değerlere aykırı domainleri ve yine hukuka ve ahlaki değerlere aykırı içeriğe sahip hostingleri, sanal sunucu ve diğer tüm hizmetleri müşteriye haber vermeden silme veya hizmeti iptal etme hakkına sahiptir

3.9:

YEDEKLEME:

SlmHosting, sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, e-mail ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir. SlmHosting müşterinin tüm verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakım işlemine tabi tutacaktır. Buna rağmen herhangi bir sebepten dolayı meydana gelebilecek veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan SlmHosting sorumlu değildir. Verilerin yedeklenmesi tamamen müşterinin sorumluluğundadır.

3.10:

KESİNTİLER:

Datacenter da yaşanabilecek olan elektrik kesintileri veya Telekom kaynaklı internet kesintilerinden dolayı hizmetlerimizde yaşanabilecek aksaklıklardan SlmHosting sorumlu değildir. 1 yıl içerisinde donanımsal veya yazılımsal problemlerden yaşanabilecek kesintiler toplamı, 1 yılın toplamının %3 ü kadar olabilir. Kesintiler süresi toplamı bunun üzerinde olması halinde SlmHosting müşterinin isteği halinde ilgili hizmetin para iadesini gerçekleştirebilir.

3.11:

YENİLEME BİLDİRİMLERİ:

Alınmış olan hizmetlerin yenilenmesi ile ilgili uyarı epostası SlmHosting tarafından müşteriye iletilmektedir. Müşteri tüm hizmetlerinin süresini takip etme ve gereğini yerine getirme sorumluluğundadır. Eposta müşteriye herhangi bir sebepten dolayı iletilmemiş ise hizmetlerinin süresini SlmHosting’ deki hesabından takip edebilir. Müşteri yenileme ile ilgili işlemlerini takip etmemesi halinde hizmeti durdurulur ve en geç 30 gün içerisinde hizmeti tamamen silinir.

3.12:

SPAM GÖNDERİMİ:

SPAM, alıcının isteği dışında toplu ve/veya ticari amaç taşıyan mesajların Internet yolu ile gönderimidir. SPAM gönderimi, SlmHosting’ e olan güveni zedelediği gibi, aynı zamanda sistemlerimizde aşırı yüklenmelere sebep olarak, müşterilere sağlanan servislerde aksamalara neden olabilmektedir. SlmHosting’ ten SMTP röle servisi alanlar, SPAM gönderimi yapamazlar. Kendisine ait bir SMTP sunucusu bulunduran kullanıcılar, SlmHosting’ ten SMTP röle servisi alsınlar ya da almasınlar, kendi sunucularındaki SMTP röle servisini, SPAM gönderimini kolaylaştıracak şekilde korumasız ve

3. kişi/kurumların kullanımına açık şekilde çalıştıramazlar.

3.13:

SlmHosting, müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş alan adı tescil işlemlerini yürütecektir. Ancak SlmHosting yada yurtdışı kayıt firmasındaki bir sorundan (teknik vb.) dolayı tescillenememiş veya yenileme işlemi gerçekleşmemiş domainlerin takibi müşteriye aittir. Bu durumda SlmHosting’ in sitesinde yer alan süre bilgileri geçerli değildir. Müşteri domaininin akıbetini whois sitelerinden takip edebilir. Böyle bir durumda müşteri sorunu hemen SlmHosting a bildirerek düzeltilmesini talep edebilir. Ancak ilgili domain bu süreçte bir başkası tarafından tescil edilmiş ise SlmHosting hiçbir sorumluluk kabul etmez. Sadece domain tescil veya yenileme ücreti müşteriye iade edilir. Tescil edilen ve ücreti ödenen alan adının sahibi müşteridir. SlmHosting bu konuda müşterinin talepleri doğrultusunda alan adı üzerinde işlem yapabilecektir. Alan adı alış fiyatları tedarikçilerden alış fiyatlarına göre belirlenmektedir. Tedarikçinin fiyat artırımına gitmesi halinde yeni ücret SlmHosting ın sitesinde bildirilir ve işlemler yeni fiyat üzerinden yapılır.

4- Süre:

4.1:

İş bu sözleşme sipariş ve ödeme işlemlerinin internet ortamından SlmHosting' e iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.

4.2:

Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu kadardır.

4.3:

Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 10 iş günü öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar. (ücret hususunda meydana gelen değişiklikler saklıdır)

5- Ücret:

5.1:

İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere KDV sonradan dâhil ederek hesaplanır ve müşteriye gösterilerek tahsilât gerçekleşir.

5.2:

SlmHosting önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.3:

Ücret fatura tarihindeki Merkez Bankası efektif satış kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek ödenir.

5.4:

Ücret site üzerinden online olarak yada sitede belirtilen banka hesaplarına havale/EFT yoluyla ödenir. ödemeyi yapan isim olarak müşterinin ismi kullanılmalıdır. Aksi halde SlmHosting belge talep etme hakkını saklı tutar. Talep edilen belgeler ibraz edilmedikçe işlem başlatılmayacaktır. Hizmet faturası ödeme yapıldıktan sonra kesilecektir.

5.5:

Ödemenin gecikmesi durumunda SlmHosting kur farkı faturası kesme hakkını saklı tutar.

5.

6.:

SlmHosting, müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma-açma hakkını saklı tutar.

5.7:

Hizmetlerin yenilenmesi için otomatik ödeme talimatı veren müşterilerimizden ödemeleri, otomatik olarak hizmet bitiş tarihinden 15 (onbeş) gün önce tahsil edilir.

5.8:

Sunucu hizmeti alan müşterilerimizin, aylık periyodik ödemeleri kredi kartlarından otomatik olarak, hizmetin bitiş süresine 3 gün kala tahsil edilir. Kredi kartı bilgileri, müşteri ilk ödemesini yapınca sisteme şifrelenmiş halde kaydedilir. Özel bir sözleşme yok ise müşteri hizmetini sonlandırarak periyodik ödemeleri durdurabilir. İptal için hizmet süresi bitmeden 7 gün önce destek sistemi üzerinden bilgi vermesi gerekmektedir. Bilgi verilmemesi halinde periyodik ödemeler kredi kartından tahsil edilecektir.

6.- Fesih:

Müşteri iş bu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde ya da iş bu sözleşmenin ön yüzünde beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 7 günden fazla devam etmesi halinde, SlmHosting bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir. Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında müşteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözleşme sona ermeden 10 gün önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir. Sözleşmenin sona erme süresinden önce müşteri tarafından fesih edilmesi halinde sözleşme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defaten ve peşin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri hizmet öncesi yapmış olduğu ödemeleri, hizmet başlangıcından 15 gün geçtikten sonra hiçbir şekilde geri iadesini almayacağını taahhüt etmiştir.

7- İletişim ve Bilgi Adresleri:

7.1:

Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.

7.2:

Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İş bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.

7.3:

SlmHosting sözleşme süresi içinde müşteriye tahsis ettiği elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap özeti gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı ya da kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

8- Ücretin ödenmesinde Temerrüde Düşülmesi:

8.1:

Müşteri, aldığı hizmetlere karşılık başvuru tarihini takip eden 7 gün içinde ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş sayılır. Bu durumda SlmHosting kur farkı faturası kesebileceği gibi dilerse fatura tarihinden itibaren aylık %15 gecikme faizi talep edebilir. Müşteri bu gecikme faizi ve kur farkı faturasını ödemeyi beyan ve kabul eder.

8.2:

Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için SlmHosting'ın dava yada icra takibi açması halinde de aylık %15 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %50'si kadar cezai şart, %10'u Avukatlık ücreti ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

8.3:

Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir için başvurması halinde SlmHosting'ın teminatsız İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen Mahkemelerce teminat istendiğinde, Bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

9- Geri Ödeme Koşulları:

9.1:

SlmHosting’ den alınan hizmetlerin koşulsuz olarak 15 gün içerisinde iadesi mümkündür. 15 gün geçtikten sonra hiçbir iade işlemi yapılmamaktadır. Müşteri iade talebini yalnızca müşteri panelinden destek talebi oluşturarak bildirebilir. Sadece hosting ve sunucu hizmetleri geri ödeme kapsamına girmektedir. İşlem ücreti olarak hizmet başına 7 TL kesinti yapılmaktadır. Müşteriye kullandığı sürenin karşılığı olan tutar iade edilmez. Havale / Eft / Posta Çeki ile yapılan geri ödemelerde banka işlem ücretleri müşteriden kesilecektir. Geri ödemeler iade talebini takiben 7 iş gününde yapılır. Kampanya kapsamında alınmış olan hizmetlerden herhangi birisinin iadesi ile diğer hizmet normal ücret tarifesine alınır ve iade tutarı bu duruma göre hesaplanır.

9.2:

Alınan domain hizmetlerinin farklı bir firmaya taşınması (move service) işlemi yapılabilmektedir. Bu işlem için

6. TL işlem ücreti alınmaktadır.

9.3:

Alınan cloud sunucu, vps, vds hizmetlerinin iptalinde 10 TL işlem ücreti, iade edilecek olan tutardan düşülmektedir.

10- Kampanyalar:

10.1:

SlmHosting yapmış olduğu kampanyaların ayrıntılarını ve şartlarını kampanyalar sayfasında ve ilgili linklerde belirtmektedir. Bu şartlara aykırı davranılması halinde SlmHosting' in gerekli işlemleri başlatma ve hizmeti iptal etme hakkı saklıdır.

11- Yetkili Mahkeme Ve İcra Daireleri:

11.1:

İş bu sözleşme bununla birlikte 11 madde ve alt başlıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma siparişin internet ortamında SlmHosting e gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir). SlmHosting gerek gördüğü takdirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

12:

İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Kadıköy Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.